X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
سیب سبز - کتاب مرجع آموزش (102و102) Linux LPIC-1 بصورت کاملاً عملی و کاربردی

کد پرش به بالای صفحه وب

کتاب مرجع آموزش (102و102) Linux LPIC-1 بصورت کاملاً عملی و کاربردی

- نام کتاب: مرجع آموزش (102و102) Linux LPIC-1 بصورت کاملاً عملی و کاربردی
- تألیف: مهندس میثم ناظمی
- ناشر: انتشارات ناقوس
- تعداد جلد: 2 جلد
- تعداد صفحات: مجموعاً 2000 صفحه (هر جلد 1000 صفحه)
- تعداد DVD: دو عدد DVD همراه
- تعداد فصول: مجموعاً 40 فصل (هر جلد 20 فصل)
- تعداد ضمیمه ها: 7 ضمیمه
- زمان انتشار: Coming Soonپیشگفتار

سپاس ایزد منان را که بار دیگر توفیق داد تا در خدمت شما عزیزان باشم تا با ارائه کتابی در زمینه علوم کامپیوتر و انفورماتیک در کشور که امروزه درخواست‌های زیادی از سوی دانشجویان، کاربران کامپیوتر و سایر علاقه‌مندان در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، ایجاد شده و امروزه علاقه‌مندان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جلب کرده و علی‌رغم نیازهای این قشر و نبود کتاب‌ها و منابع فارسی زبان، که با زبانی ساده و روان به توضیح مفاهیم تئوری و پیاده‌سازی آنها بصورت عملی پرداخته باشند، بر این شدم تا کتاب مزبور را که حدوداً یک سال از وقت بنده صرف تألیف، ترجمه و گردآوری مطالب آن شده را به رشته تحریر درآورم.

کتاب حاضر به عنوان مرجعی برای آموزش سیستم‌عامل Linux دوره LPIC-1 برای کاربرانی که قصد آشنایی یا یادگیری با این سیستم‌عامل، محیط، ساختار و معماری Linux، آشنایی با دستورات پایه‌ای و Basic و در کل مقدمات لینوکس را دارند به رشته تحریر در آمده است.

شاید برای مطالعه و شرکت در آزمونهای بینالمللی دورههای شرکت Cisco کتاب‌های منتشر شده توسط انتشارات Cisco Press و یا برای دوره‌های شرکت Microsoft، کتابهای منتشر شده توسط انتشارات Microsoft Press بهترین گزینه‌ها باشند، اما خوشبختانه یا متأسفانه به این دلیل که سیستمعامل Linux یک سیستمعامل متن باز (Open Source) است و کاربران زیادی از سراسر دنیا این سیستم‌عامل، نرمافزارها و... مربوط به آن را گسترش میدهند، هنوز هیچگونه کتاب رسمی یا Official برای مطالعه و گذراندن دوره‌های بین‌المللی Linux وجود ندارد (هر چند بعضی از انتشارات معروف همچون: Sybex،  O'reilly‌و Packt و... کتاب‌های زیادی در زمینه سیستم‌عامل Linux، سرویس‌ها، زبان‌های برنامه‌نویسی و... به چاپ رسانده‌اند)، بنابراین رویکرد دیگر از تهیه کتاب حاضر، پرداختن به سرفصل‌های دوره LPIC-1 از دوره‌های شرکت LPI کانادا که متولی برگزاری دوره‌های بین‌المللی Linux است می‌باشد تا کاربران عزیز استفاده کننده از سیستم‌عامل Linux که قصد یادگیری و آمادگی جهت آزمون بین‌المللی LPIC-1 را دارند، با سرفصل‌های این آزمون که تا حد امکان سعی شد است در این کتاب پوشش داده شوند، آشنا شده و خود را آماده آزمون نمایند.

کاربرانی که پیشتر با سیستم‌عامل Microsoft Windows آشنایی دارند، ممکن است در ابتدای مطالعه مطالب این کتاب یا کتاب‌های دیگری که به بحث درباره سیستم‌عامل Linux می‌پردازند، به دلیل ساختار و محیط Linux و متن باز (Open Source) بودن آن و برنامه‌هایش و یا تعدد توزیع‌های مبتنی بر Linux و تغییر شرایط محیطی و آب و هوای این دو سیستم‌عامل، کمی گیج و سردرگم شده و یا از کار با محیط Commandی لینوکس خسته و مأیوس شوند، اما همیشه به یاد داشته باشید که قطعاً با اندکی صبوری، کمی تأمل و البته پشتکار کلید موفقیت شما در این راه خواهد بود و به تدریج و رفته‌رفته با ساختار، محیط و معماری Linux آشنا شده و می‌توانید از مزایای این سیستم‌عامل پرقدرت به خوبی استفاده نمایند.

در این کتاب تمام سعی خود را نموده‌ام تا با ذکر سناریوها و مثال‌های عملی و کاربردی از مفاهیم و سرفصل‌های کلیدی تا حد ممکن به درک بهتر مخاطبین و افرادی که قصد گذراندن این دوره را دارند، کمک کرده‌ باشم. اما مهمترین مسأله‌ای را که همیشه در مراحل تألیف و گردآوری این کتاب در ذهن خود داشته‌ام، همانا پیوستگی و انسجام مطالب بوده تا ذهن مخاطب نیز مطالب کتاب را بصورت منسجم و طبقه‌بندی شده به خاطر بسپارد و دچار تشویش خاطر آنها نشود.

 

ساختار مطالب کتاب

برای اینکه ساختار محتوی کتاب بصورت منسجم و پیوسته باشد و خوانندگان عزیز بیشترین بهره را از مطالعه کتاب و فصول آن ببرند، سعی شده است تا مفاهیم، فصول و سرفصل‌های کتاب براساس سرفصل‌های Blueprint جهت آزمون LPIC-1 و کمی اعمال نظر شخصی!، ‌مرتب و چینش شود. کتاب حاضر در دو 2 جلد تهیه شده که جلد اول شامل فصول 1 تا 20 و جلد دوم نیز شامل فصول 21 تا 40 به علاوه 7 ضمیمه می‌باشد. همچنین تمام سعی خود را کرده‌ام تا مفاهیم و Conceptها به همراه سناریوها و مثال‌‌های کاملاً عملی و کاربردی مطرح شوند تا بیشرین حد اثر بخشی ممکن برای خوانندگان عزیز حاصل شود.

 

همچنین می‌توانید سایر کتاب‌های مرتبط با Linux را نیز در وبلاگ شخصی بنده به آدرس زیر دریافت نموده و از آنها در کنار این کتاب استفاده نمایید.

http://greenapple.samenblog.com

 

شایان ذکر است به هیچ وجه این ادعا را نداریم که کتاب حاضر خالی از اشکال بوده (هر چند تمام سعی خود را کرده‌ام که کتاب حاضر عاری از غلط‌های املائی و از لحاظ بار محتوایی صحیح و درست باشد)، به همین دلیل از همه شما اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان، که این کتاب را مورد مطالعه قرار داده‌اید، صمیمانه خواهشمندم که نظرات، انتقادات و پیشنهادات سازنده خود را برای هر چه بهتر شدن محتوای کتاب در چاپ‌های آتی با آدرس ایمیل زیر، در میان بگذارید.

E-mail: nazemi.meysam@gmail.com

 

از خوانندگانی هم که پس از مطالعه مطالب کتاب سئوالاتی دارند، جهت پاسخ‌گویی به آنها خواهشمند است تا سئوالات خود را با آدرس ایمیل ذکر شده و با Subject Line مطابق مثال زیر با نویسنده در میان بگذارند:

Subject Line: [LPIC-1 FAQ-Full name]

Text: …………………………………..

*توجه کنید که در قسمت Full name باید نام کامل خود را تایپ نمایید.

در پایان نیز جا دارد از اساتید، دوستان و همکاران عزیزم جنابان آقایان: مهندس محمد نصیری، مهندس امیر احمدی نامی، مهندس جادی میر میرانی، مهندس پویا خویشتن‌دار، مهندس حمید نصرتی، مهندس جعفر عقربی، مهندس جلال حاجی غلامعلی، مهندس مهدی مهران فرید، مهندس محسن سعیدی، مهندس محمد شریعتی مهر و نیز از خانواده خود که با حمایت‌هایی که در طول زمان تألیف و گردآوری این کتاب از بنده داشتند، کمال تشکر و سپاس قلبی و از درگاه خداوند بزرگ برای آنان توفیق روز افزون را مسئلت دارم.

میثم ناظمی
 بهار 1395 خورشیدیمحتویات DVDهای همراه کتاب

·   DVD1:

§   سیستم‌عامل‌ Ubuntu 16.04 در قالب فایل iso

§   سیستم عامل Mint 17.1 در قالب فایل iso

§   نرمافزار VMware Workstation v12.0

§   نرمافزار VirtualBox 5.0.20

§   نرم‌افزار Adobe Reader 11.0

§   نرم‌افزار EasyBCD 2.3.0

§   نرم‌افزار PuTTY

§   نرم‌افزار PuTTYgen

§   نرم‌افزار WinSCP

§   نرم‌افزار FileZilla

§   نرمافزار YUMI 2.0.2.2

§   نرمافزار Super Grub2 Disk

·   DVD2:

§   سیستم‌عامل CentOS v7.0 در قالب فایل iso

§   کتاب‌های LPIC-1

§   سئوالات آزمون‌های بین‌المللی Linux LPIC-1 (101, 102)

§   منابع مفید جهت مطالعه برای آزمون بین‌المللی LPIC-1

§   Cheat Sheetهای دستوات لینوکس

§   man pageهای دستورات لینوکس

§   لیست کامل نرم‌افزارهای معادل ویندوز در لینوکسجلد اول:

جلد دوم:


برچسب ها : ,,,,,,,,,,

نويسنده : میثم ناظمی | نسخه قابل چاپ | 1 2 3 4 5
| تعداد بازديد : 303 | ديدگاه(0) |16 خرداد 1395
دانلود رایگان نرم افزار طراحی و راه اندازی وب سایت

تمام حقوق برای سایت سیب سبز محفوظ است و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

Copyright © 2010-2016 greenapple All Rights Reserved